آموزش ساخت پوسته ربات


ضمن عرض سلام خدمت شما کاربر و مشتری گرامی !
ضمن عرض تشکر بابت انتخاب تیم ahp به عنوان طراح و برنامه نویسی ربات های تلگرامی خود به استحضار میرساند پس ازطراحی و برنامه نویسی ربات توسط تیم برنامه نویسی ahp برای انتقال ربات به اکانت شما نیاز است پوسته ربات را در اکانت خود بسازید و سپس با انتقال توکن به ما ، ما پوسته ربات را به بخش نرم افزاری و سرور متصل خواهیم کرد !
ابتدا به ربات @botfather روید و یا اینجا کلیک کنید.
پس از ورود به این ربات دستور /newbot را تایپ کرده و ارسال کنید
در این قسمت میبایست نام رباتی که قصد ساخت آن را دارید را وارد نمایید.
سپس در پیام بعدی ربات بات فادر از شما میخواهد یوزرنیم دلخواه برای ربات را وارد نمایید !
کاربران با وارد کردن این یوزر نیم به همراه @ قادر خواهند بود وارد ربات شما شوند ! همینطور از طریق لینک https://telegram.me/your_username نیز میتوانند کاربران وارد ربات شما شوند.
نکته ی بسیار مهم اینکه در پایان یوزرنیم حتما باید کلمه ی bot قرار گیرد مثلا اگر قرار است یوزر نیم Zaheri_zibai را انتخاب کنیم حتما باید bot را به انتهای آن بیفزاییم و Zaheri_zibaibot را ارسال کنیم.
پس از آن در صورت موفق بودن ساخت ربات بات فادر یک پیام برای شما ارسال خوهد کرد که شامل توکن ربات میباشد شما میبایست این توکن را برای ما ارسال نمایید !

در زیر به تشریح سایر دستورات میپردازیم

/setuserpic
با نوشتن و ارسال این دستور بات فادر از شما میخواهد ربات مورد نظر برا تغییر عکس پروفایل را انتخاب کنید ، پس از انتخاب میبایست عکس مورد نظر خود را به بات فادر ارسال کنید!
/setdescription
با نوشتن و ارسال این دستور بات فادر از شما میخواهد تا ربات مورد نظر برای تغییر توضیحات را انتخاب کنید ! با انتخاب ربات مورد نظر بات فادر از شما میخواهد تا توضیحات را ارسال کنید این توضیحات به محض ورود کاربر به ربات شما قابل مشاهده خواهد بود همانطور که در عکس زیر مشاهده میکنید !
/setabouttext
پس از ارسال این دستور به ربات و انتخاب ربات مورد نظر میتوانید متن در مورد ما را در ربات خود قرار دهید این متن در قسمت مشخص شده در زیر قرار خواهد گرقت !
/setinline
با ارسال این دستور و سپس انتخاب ربات و سپس ارسال متن place holder (متنی که در هنگام ارسال پیام در قسمت اینپوت چت قرار میگیرد) این قابلیت در ربات شما فعال میشود
/setcommands
با ارسال این دستور و سپس انتخاب ربات میتوانید کامند های خود را به فرم
command1 - Description
command2 - Another descrip
ارسال نمایید.
مشتری گرامی سایر توضیحات برای شما ذکر خواهد شد !
موفق باشید !